Lajmet e fundit

Kryetari Veseli ngushėllon familjen Ismajli, pėr vdekjen e Kadrije Ismajlit

E Enjte, 05.01.2017
Kryetari i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, Kadri Veseli, ka ngushėlluar familjen Ismajli, pėr vdekjen e Kadrije Ismajlit, delegate e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, e pėrbėrjes sė vitit 1990.


"Kadrija, nė cilėsi tė delegates sė Kuvendit tė Kosovės, tė pėrbėrjes sė vitit 1990, mori pjesė aktive nė nxjerrjen e Deklaratės sė 2 Korrikut dhe Kushtetutės sė Kaēanikut, tė 7 shtatorit 1990. Ajo dha kontribut tė jashtėzakonshėm nė nxjerrjen e vendimeve dhe akteve tė Kuvendit, tė cilat pėrcaktuan ecjen drejt krijimit tė Republikės sė Kosovės, si shtet sovran dhe i pavarur, tė cilin ne po e gėzojmė sot", thuhet nė ngushėllimin e kryeparlamentarit Veseli.

Kryetari Veseli ngushėllon familjen Ismajli, pėr vdekjen e Kadrije Ismajlit
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com