Lajmet e fundit

Nga mbledhja e Kryesisė sė Kuvendit

E Shtune, 07.01.2017
Kryesia e Kuvendit tė Republikės sė Kosovės, nė mbledhjen e sotme, tė kryesuar nga Xhavit Haliti, nėnkryetar i Kuvendit, vendosi njėzėri qė tė martėn, mė 10 janar, nė orėn 11:00, Kuvendi tė mblidhet nė seancė tė jashtėzakonshme, nė tė cilėn do tė debatohet lidhur me mbajtjen nė arrest e kryetarit tė Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, Ramush Haradinaj, nė Francė.

U vlerėsua se kėrkesa me 43 nėnshkrime tė deputetėve, e prezantuar nga kryetari i Grupit Parlamentar tė AAK-sė, Pal Lekaj, i plotėson kushtet pėr tė thirrur seancė tė jashtėzakonshme tė Kuvendit.

Nga mbledhja e Kryesisė sė Kuvendit
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com