Ligjet sipas emrit

M
 • Mėrgatėn e Kosovės (2010/03-L-171)
 • Mandatin e EULEX, ndryshim dhe plotėsim i ligjeve qė ndėrlidhen me(05/L-103)
 • Mandatin e Misionit tė Bashkimit Evropian pėr sundimin e ligjit nė Republikėn e Kosovės, ndryshim dhe plotėsim i ligjeve(04/L-273)
 • Markat tregtare(2006/02-L54)
 • Markat tregtare(04/L-026)
 • Markat tregtare, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.04/L-026(05/L-040)
 • Marrėdhėnjet e detyrimeve(2011/04-L-077)
 • Marrėveshjes themeluese tė Bankės pėr Zhvillim tė Kėshillit tė Evropės dhe anėtarėsimin e Kosovë(2013/04-L-222)
 • Marrėveshjet ndėrkombėtare(2011/04-L-052)
 • Marrėveshjet ndėrkombėtare(2004/14)
 • masat antidamping dhe masat kundėrbalancuese(2010/03-L-097)
 • Masat antidamping dhe masat kundėrbalancuese(04/L-240)
 • Masat doganore pėr mbrojtjen e tė drejtave tė pronėsisė intelektuale(2009/03-L-170)
 • Masat mbrojtėse nė importe(04/L-047)
 • Materiali Fidanor(2004/13)
 • Mbėshtetjen e ndėrmarrjeve tё vogla dhe tё mesme, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.02/L-5(2008/03-L-031)
 • Mbėshtetja ndėrmarrjeve tė vogla dhe tė mesme(2005/02-L5)
 • Mbeturina(2011/04-L-060)
 • Mbeturinat(2005/02-L30)
 • mbikėqyrjen elektronike tė personave tė cilėve u kufizohet lėvizja me vendim tė Gjykatės(05/L-003)
 • mbrojtėn e te dhėnave personale(2010/03-L-172)
 • Mbrojtja e ajrit(2004/30)
 • Mbrojtja e bimeve(2006/02-L95)
 • Mbrojtja e Mjedisit(2003/1)
 • Mbrojtja e mjedisit(2009/03-L-025)
 • Mbrojtja e natyrės(2005/02-L18)
 • Mbrojtja e varieteteve tė bimėve(2007/02-L98)
 • Mbrojtja nga zhurma(2007/02-L102)
 • Mbrojtja nga zjarri(2006/02-L41)
 • mbrojtje nga dhuna nė familje(2010/03-L-182)
 • Mbrojtje nga fatkeqėsitė natyrore dhe fatkeqėsitė tjera(2011/04-L-027)
 • Mbrojtje nga Rrezatimi Jo-jonizues, Jonizues dhe S(2010/03-L-104)
 • Mbrojtje nga zjarri(04/L-012)
 • Mbrojtjen dhe promovimin e tė drejtave tė komuniteteve dhe pjesėtarėve tė tyre nė Republikėn e Kosovės(2008/03-L-047)
 • Mbrojtjen dhe promovimin e tė drejtave tė komuniteteve, ndryshim i Ligjit nr.03-L-047(2011/04-L-020)
 • mbrojtjen e ajrit nga ndotja(2010/03-L-160)
 • Mbrojtjen e bimėve(2012/04-L-120)
 • Mbrojtjen e burimeve tė gazetarisė(2012/04-L-137)
 • Mbrojtjen e dėshmitarėve(04/L-015)
 • Mbrojtjen e informatorėve(04/L-043)
 • mbrojtjen e konkurrencės(2010/03-L-229)
 • Mbrojtjen e konkurrencės, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr. 03-L-229(04/L-226)
 • Mbrojtjen e konsumatorėve, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.2004/17 (2009/03-L-131)
 • Mbrojtjen e konsumatorit(2012/04-L-121)
 • mbrojtjen e natyrės(2010/03-L-233)
 • Mbrojtjen e tė ushqyerit me qumėsht gjiri(05/L-023)
 • Mbrojtjen juridike dhe mbėshtetjen financiare tė personave tė akuzuar potencial nė proceset gjyqėsore pran Dhomave tė Sp(05/L-054)
 • Mbrojtjen nga diskriminimi(05/L-021)
 • Menaxhimi e financave publike(2008/03-L048)
 • Menaxhimin e Financave Publike(2003/2)
 • Menaxhimin e financave publike dhe pėrgjegjė(2012/04-L-116)
 • Menaxhimin e financave publike dhe pėrgjegjėsitė, ndryshim dhe plotėsim i ligjit 03/L-048 (05/L-063)
 • Menaxhimin e financave publike dhe pėrgjegjėsitė, ndryshim dhe plotėsim i ligjit nr. 03-L-048 tė ndryshuar dhe plotėsuar(2013/04-L-194)
 • Menaxhimin e financave publike dhe pėrgjegjėsitė, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.03-L-048(2010/03-L-221)
 • Menaxhimin e financave publike dhe pėrgjegjėsitė, ndryshim dhe plotėsim i ligjit nr.03/L-048, i ndryshuar me ligjet 03/L-221, 04/L(05/L-007)
 • Menaxhimin e financave publike, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr. 2003/2(2003/21)
 • Menaxhimin e financave publike, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr. 2003/2(2005/02-L-16)
 • Menaxhimin e integruar dhe kontrollin e kufirit(2008/03-L065)
 • Metalet e ēmuara(2004/28)
 • metrologji (2010/03-L-203)
 • Metrologji, ndryshimi dhe plotėsimi i ligjit (2012/04-L-124)
 • Metrologjia(2006/02-L34)
 • miniera dhe minerale(2010/03-L-163)
 • Minierat dhe mineralet, ndryshimi dhe plotėsimi i ligjit nr. 03-L-163(2012/04-L-158)
 • Ministrinė e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, ndryshim i Ligjit nr.03/L-045(2008/03-L-107)
 • Ministrinė e Punėve tė jashtme dhe shėrbimin diplomatik tė Republikės sė Kosovės, ndryshim dhe plotėsim i(2010/03-L-207)
 • Ministrinė e Forcės sė Sigurisė(2008/03-L045)
 • Mjekėsinė Ligjore(2010/03-L-187)
 • Mjekėsinė ligjore(05/L-060)
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com