Kryesia e Kuvendit tė Kosovės

Bazuar nė Rregulloren e Punės, Kryesia takohet ēdo javė kur takohet edhe Kuvendi, pėr tė shqyrtuar dhe pėrgatitur rendin e ditės sė Kuvendit pėr mbledhjen e javės vijuese, si dhe rendin e  pėrkohshėm tė ditės pėr dy javė mė vonė.
Kryesia siguron qė ēfarėdo mocioni pėrmbajtėsor qė mbėshtetet nga gjashtė ose mė shumė deputetė tė Kuvendit, tė futet nė rendin e ditės pėr seancėn plenare tė Kuvendit brenda tri javėsh pune prej kur ėshtė marrė kjo shkallė e mbėshtetjes.
Kryesia miraton vendimet e saj me konsensus. Nė rast se mungon konsensusi, pėrpos nė rastet tė pėrcaktuara, ajo vendos me shumicėn e votave tė anėtarėve tė pranishėm.

Kryetar i KuvenditGrupi
Kadri VeseliPDK
Nėnkryetarėt e Kuvendit 
Xhavit HalitiPDK
Sabri HamitiLDK
Aida DėrgutiLėvizja Vetėvendosje
Slobodan PetrovićLista serbe
Fikrim Damka6+
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com