Ligjet sipas emrit

P
 • Pėrbėrjen e pėrkohshme tė Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės(2008/03-L-123)
 • Pėrcaktimin e tė drejtave dhe mbrojtjen e topografisė sė qarqeve tė integruara(2010/03-L-165)
 • Pėrdorim civil tė eksplozivėve(04/L-022)
 • Pėrdorimin civil tė eksplozivėve(2008/03-L-005)
 • Pėrdorimin dhe mbrojtjen e emblemės tė Kryqit tė Kuq, emblemave tjera dalluese dhe sinjaleve(2010/03-L-180)
 • Pėrdorimin e gjuhėve(2006/02-L-37)
 • Pėrfitimet e ish zyrtarėve tė lartė(2008/03-L-001)
 • Pėrfitimin e ish zyrtarėve tė lartė, ndryshim dhe plotėsim i ligjit nr. 03-L-001(2011/04-L-038)
 • Pėrfundimin e mbikėqyrjes ndėrkombėtare tė pavarėsisė sė Kosovės, ndryshim dhe plotėsim i ligjeve(2012/04-L-115)
 • Pėrgjegjėsinė e personave juridik pėr vepra penale(04/L-030)
 • Pėrgjimin e komunikimeve elektronike(05/L-030)
 • Pėrkrahje materiale familjeve tė fėmijėve me aftėsi tė kufizuar tė pėrhershme(2008/03-L-022)
 • Pėrkujdesjen ndaj kafshėve(2005/02-L-10)
 • Pagat e nėpunėsve civil(2010/03-L-147)
 • Pajisje me armė, municion dhe pajisje pėrkatėse tė sigurisė pėr Institucionet e autorizuara shtetėrore pėr sig(2010/03-L-246)
 • pajisje me armė, municion dhe pajisje pėrkatėse tė sigurisė pėr Institucionet e Autorizuara Shtetėrore pėr sig(05/L-017)
 • Pajisjet nėn presion(2006/02-L-103)
 • Parandalimin dhe kontrollin e integruar tė ndotjes(2009/03-L-043)
 • Parandalimin dhe luftimin e krimit kibernetik(2010/03-L-166)
 • Parandalimin dhe luftimin e trafikimit me njerėz dhe mbrojtjen e viktimave tė trafikimit(2013/04-L-218)
 • Parandalimin e konfliktit tė interesit nė ushtrimin e funksionit publik(2007/02-L-133)
 • Parandalimin e konfliktit tė interesit nė ushtrimin e funksionit publik(04/L-051)
 • Parandalimin e pastrimit tė parave dhe parandalimin e financimit tė terrorizmit, ndryshim i ligjit nr.03-L-196 (2012/04-L-178)
 • Parkun Kombėtar "Bjeshkėt e Nemuna"(2011/04-L-086)
 • Parkun Kombėtar "Sharri"(2011/04-L-087)
 • Partneritet publiko privat(2011/04-L-045)
 • Partneritet publiko-privat dhe koncesionet nė infrastrukturė dhe procedurat pėr dhėnien e tyre (2009/03-L-090)
 • Pasurimin e miellit(2012/04-L-114)
 • Patentė shoferi(05/L-064)
 • Patenta(04/L-029)
 • Patenta, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.04/L-029(05/L-039)
 • Patentim(2004/49)
 • Patentim, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.2004/49(2006/02-L-100)
 • Pensionet e aftėsisė sė kufizuar(2003/23)
 • Pensionet e pjesėtarėve tė Forcės sė Sigurisė sė Kosovės(2011/04-L-084)
 • Pensionet e pjesėtarėve tė TMK-sė(2008/03-L-100)
 • Performancėn energjetike nė ndėrtesa(05/L-101)
 • Personat e verbėr(2011/04-L-092)
 • Personat e zhdukur(04/L-023)
 • Peshkataria dhe Akuakultura(2006/02-L85)
 • Pesticidet(2003/20)
 • Planifikim hapėsinor(2003/14)
 • Planifikim hapėsinor, ndryshim i Ligjit nr.2003/14(2008/03-L-106)
 • Planifikimin hapėsinor(2012/04-L-174)
 • Plehėrat Artificiale(2003/10)
 • Policinė(2008/03-L-035)
 • Policinė(2011/04-L-076)
 • Presidentin e Republikės sė Kosovės(2008/03-L-094)
 • Procedurėn kontestimore(2008/03-L-006)
 • Procedurėn kontestimore(2009/03-L-006)
 • Procedurėn kontestimore, ndryshim dhe plotė(2012/04-L-118)
 • Procedurėn pėrmbarimore(2012/04-L-139)
 • Procedura administrative(2005/02-L28)
 • Procedura e dhėnjes sė Koncesioneve(2005/02-L44)
 • Procedura jokontestimore(2008/03-L-007)
 • Procedura pėrmbarimore(2008/03-L-008)
 • Prodhimin, grumbullimin, pėrpunimin dhe tregtimin e duhanit(2011/04-L-041)
 • Produkte dhe pajisje medicinale(04/L-190)
 • Produktet biocide(2009/03-L-119)
 • Produktet e ndėrtimit(2012/04-L-181)
 • Produktet e ndėrtimit(2005/02-L14)
 • Produktet e pajisjet medicinale(2010/03-L-188)
 • Produktet medicinale dhe pajisjet medicinale(2003/26)
 • Produkteve pėr mbrojtjen e bimėve(2008/03-L-042)
 • Profesionet e rregulluara nė Republikėn e Kosovės(05/L-066)
 • Prokurimin publik nė Kosovė(2003/17)
 • Prokurimin publik nė Republikėn e Kosovės(2010/03-L-241)
 • Prokurimin publik nė Republikėn e Kosovės(04/L-042)
 • Prokurimin publik nė Republikėn e Kosovės, ndryshim i Ligjit nr.04-L-042(04/L-237)
 • Prokurimin publik tė Republikės sė Kosovės, ndryshim dhe plotėsim i ligjit 04/L-042, tė ndryshuar me ligjin 04/L-273 (05/L-068)
 • Prokurimin publik, ndryshim dhe plotėsim i ligjit 04/L-042, tė ndryshuar dhe plotėsuar me ligjin 04/L-237 dhe me ligjin 05/L-068(05/L-092)
 • Prokurimin publik, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.2003/17(2007/02-L99)
 • Prokurimin publik, ndryshim dhe plotėsim i ligjit nr.2003/17, tė ndryshuar me ligjin nr. 02/ L-99(2009/03-L-158)
 • Prokurimin publik, ndryshimi i Ligjit nr.2003/17 me Rregullore te UNMIK(2007/20)
 • Prokurorin e Shtetit(2010/03-L-225)
 • Prokurorin e Shtetit, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.03/L-225(05/L-034)
 • Prokurorinė Speciale tė Republikės sė Kosovės(2008/03-L-052)
 • Pronėn e paluajtshme private, duke pėrfshirė pronėn bujqėsore dhe atė komerciale, ndryshimi i Rregullores sė UNMIK (2008/03-L-079)
 • Pronėsinė dhe tė drejtat tjera sendore (2009/03-L-154)
 • Protokollin e Shtetit tė Republikės sė Kosovės(2009/03-L-132)
 • Protokollin e Shtetit tė Republikės sė Kosovės, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.03-L-132(2010/03-L-235)
 • Provimi i Jurisprudencės(2006/02-L40)
 • Provimi pėrfundimtar dhe provimin e maturės shtetė(2008/03-L-018)
 • Provimin e jurisprudencės(2012/04-L-141)
 • Provimin e Maturės Shtetėrore(05/L-018)
 • Punės(2010/03-L-212)
 • Punėve tė Jashtme(2008/03-L044)
 • Punimet nga metalet e ēmuara(2012/04-L-154)
 • Pyjet(2003/3)
 • Pyjet (ndryshim)(2004/29)
 • Pyjet e Kosovės, ndryshim dhe plotėsim i Ligjit nr.2003/3(2010/03-L-153)
 

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com

Komisioni pƫr Buxhet dhe Financa

Tel: 038 211 186

Email: asd@sadfsdf.com